Webdesk Agency

Job Web Designer

Bucuresti, sector 6

Calea Crangasi, nr. 87 - la 2 minute de metrou

Program full time

09:00 - 18:00, Luni-Vineri - cu pauza de pranz

Experienta medie

1-3 ani in web design si domenii adiacente

Departament: Web Development

Vei colabora cu celelalte departamente

Despre Webdesk Agency

Viitorul online-ului sta in mainile tale si a celor ca tine. Generatia Millennials este cea care instiga procentele utilizatorilor de internet de azi si de maine si aprinde scanteia celor mai de succes afaceri online.

Webdesk se dedica pregatirii si investirii cu potential a celor mai talentati tineri cu deschidere catre marketing online si web development. Crearea de site-uri, realizarea de magazine online sau definirea unor materiale grafice personalizate sunt servicii pe care le oferim clientilor nostri si ne dorim sa ne dai o mana de ajutor pentru a ridica si mai mult standardele de calitate.

Responsabilitati

  • Realizarea graficii pentru site-uri de prezentare si magazine online;
  • Realizare de logo-uri, bannere si alte materiale reprezentative pentru o afacere online;
  • Instalarea, configurarea si customizarea platformei WordPress pentru a dezvolta site-uri de prezentare;
  • Setarea template-urilor de WordPress si customizarea lor in vederea personalizarii proiectelor in ton cu cerintele clientilor;
  • Colaborarea cu specialistii nostri in dezvoltarea de noi functionalitati pentru site-uri si magazine online;
  • Deprinderea unor noi tehnici in materie de Web Design;

Cerinte

  • Experienta in utilizarea platformei WordPress;
  • O intelegere corespunzatoare a tehnologiilor utilizate: HTML, CSS, jQuery, Javascript sau MySQL;
  • Intelegerea si aplicarea celor mai moderne trenduri in materie de Web Design si grafica;
  • Limba engleza la un nivel avansat;
  • Experienta in utilizarea suitei Adobe: Illustrator & Photoshop;
  • Cunostinte de baza despre SEO si alte canale de marketing online;

Candidatul ideal

  • Este pasionat de tot ceea ce inseamna Web Design & web development;
  • Este perseverent si dispus intotdeauna sa invete lucruri noi de la colegii de birou;
  • Este responsabil si foarte atent la detalii;
  • Este autodidact si reuseste sa puna in practica task-urile predate de catre managerul de proiect;
  • Este serios si axat intotdeauna pe imbunatatirea performantelor si a rezultatelor finite;
  • Este foarte bine organizat si capabil sa respecte deadline-urile impuse;
  • Este vesel, comunicativ si disponibil pentru discutii productive sau evenimente/cursuri de profil.

Beneficii

  • Un salariu direct proportional cu activitatea pe care o intreprinzi;
  • Acces la informatii din domeniu, teste si o suita de unelte folosite la nivel international de catre cele mai importante agentii din domeniu;
  • Tickete de masa;
  • Decontare transport in comun;
  • Apa, cafea si sucuri/gustari din partea casei.

Esti gata sa te alaturi echipei? Trimite-ne un email!